Přeskočit na obsah

Kolik stojí dovolená na Lanzarote pro 6 osob?

Tradiční družstvo a Program Vacation

„Zpětná vazba od dětí je vynikající. Chtějí jet na dovolenou příští rok na stejné místo. Takto komfortní dovolenou u moře pro 6 osob bych za tuto cenu nesehnala v žádné cestovní kanceláři.“

Toto jsou slova našeho člena pana Jana Šebesty jeho ženy, kteří poprvé využili Program Vacation (PV) v družstvu. V srpnu 2022 strávili se svou rodinou nádhernou dovolenou v letovisku Club Nautilus na Lanzarote a podělili se s námi o své dojmy z této první výměny. Za celý týden v apartmánu se 6 ložnicemi zaplatili pouze výměnný poplatek 119 eur. Kolik je celá dovolená stála, si přečtěte v příspěvku.

„Vše proběhlo perfektně, od cesty až po samotný pobyt v resortu. Mile mě překvapilo, že i když jsme byli v resortu, který byl blízko letiště, vůbec to nenarušilo naši dovolenou. Vůbec nám nepřekážel hluk z letadel, jak někteří popisovali v recenzích. Naopak pro nás bylo výhodou, že resort byl od letiště vzdálen jen 8 km a byli jsme tak přímo na pláži.

Hotel Nautilus – Lanzarotte

Hotel Club Nautilus byl krásný, čistý, bylo to tiché a klidné místo, cca 150m od pláže. Pláž byla písčitá, s lávovými kameny, místy dlouhá 1-1,5 km, dobrá na procházku. Všechno je tam velmi čisté, dokonce i cyklostezky, je to, jako byste přišli do jiného světa, má to úroveň.

Oceán měl 26-28 stupňů, na první pohled se to může zdát studené, ale je to jen otázka několika minut a plavání v něm je skvělé. Počasí bylo větrné, každý den se měnilo, ale toto klima nám velmi vyhovovalo, protože v noci nebylo příliš horko. Spalo se nám pohodlně, klimatizaci jsme vůbec nemuseli používat.

Pobyt na ostrově

Hned první den jsme si na letišti na tři dny pronajali Audi Q3. Během těchto tří dnů jsme stihli vidět celý ostrov. Viděli jsme kaktusové zahrady, jeskyně, sopky a vše zajímavé, co se na ostrově nachází. Sami jsme si zajistili vstupenky na různé atrakce a ušetřili na tom docela dost peněz.

Například jen výlet do kaktusové zahrady stojí běžně přes agenturu 56 eur, my jsme si koupili lístky na takové výlety od 8-10 eur. Člověk prostě nesmí být líný, a pokud se dokáže postarat sám o sebe a trochu přemýšlet, může ušetřit až 70 % peněz. Na dovolené nás bylo šest. Letenky nás stály 900 eur a celkem jsme utratili asi 2 600 eur (letenky, jídlo, atrakce, půjčení auta, benzín). Takto pohodlnou dovolenou u moře pro 6 lidí bych za tuto cenu nesehnala v žádné cestovní kanceláři.

Když jsem se dětí, které se mnou mimochodem už procestovaly Afriku, Turecko, Řecko, Bulharsko nebo Chorvatsko, zeptala, jestli příští léto pojedeme na další ostrov, potvrdily, že chtějí jet na stejné místo.

Už mají s čím srovnávat a vůbec jim nevadilo, že jsme neměli „all inclusive“. Stravování jsme se snažili nastavit tak, abychom byli vždy stejně hladoví, udržovali jsme disciplínu v jídle, abychom mohli navštívit různé atrakce na ostrově.

Závěrečné zhodnocení

Celou dovolenou hodnotím jako velmi dobrou a kvalitní. Zpětná vazba od dětí je výborná. Chtějí jet příští rok na dovolenou na stejné místo. Vůbec jim nevadí pětihodinový let, na který se dá zvyknout.

Závěrem bych chtěla poděkovat naší zaměstnankyni Barboře Zagorové za skvělou spolupráci při výběru dovolené.“

Pan Šebesta byl ochoten zveřejnit své telefonní číslo pro případ, že by se některý z členů družstva, který má Program Vacation, rozhodl v budoucnu pro dovolenou na Lanzarote. Velmi rád pomůže s informacemi a vůbec mu to nebude vadit, neboť podle jeho vlastních slov, která nám napsal, „jsme přece jeden tým a v jednotě je síla“.

Další last minute nabídky sledujte na našich webových stránkách lastminute4you.eu.


Discover more from Tradiční družstvo: Vaše lepší budoucnost.

Subscribe to get the latest posts sent to your email.